Διαγωνισμοί

Αποτελέσματα 3ου Διαγωνισμού Κοινωνικών Επιστημών
"THINK.ing SO.cially".

Αποτελέσματα του 3ου Διαγωνισμού Κοινωνικών Επιστημών "THINK.ing SO.cially". Πατήστε για τα βραβεία και την συνολική κατάταξη.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
ΣΤΟΝ ΤΟΠΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ EUSO 2018

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το σχολείο εκπροσωπήθηκε στον Τοπικό Διαγωνισμό Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών EUSO 2018. Την ομάδα αποτελούσαν οι μαθήτριες της Β’ τάξης: Ντελή Δέσποινα, Ντελή Μαρία και Τσερκέζογλου Δανάη, με την εποπτεία των καθηγητών τους: Κλαίρης Αχιλλέως και Σταύρου Παπαδόπουλου, Φυσικών, Γεώργιου Μεμετζίδη, Χημικού και Κυριακής Γρηγοριάδου, Βιολόγου.

Θέματα 3ου Διαγωνισμού Κοινωνικών Επιστημών
"THINK.ing SO.cially".

Το Σάββατο 9/12/2017 διεξήχθη στο 1ο Πειραματικό Λύκειο Θεσσαλονίκης ο 3ος Διαγωνισμός Κοινωνικών Επιστημών "THINK.ing SO.cially", με συμμετοχή 90 μαθητών από 12 Λύκεια της Περιφερειακής Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας. Πατήστε εδώ για να δείτε τα θέματα.