Διαγωνισμός Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας

1ο Μαθητικός Διαγωνισμός Αρχαίων Ελληνικών
Αποτελέσματα

Η Οργανωτική Επιτροπή του 1ου Μαθητικού Διαγωνισμού Αρχαίων Ελληνικών είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τα αποτελέσματα του Διαγωνισμού. Στο συνημμένο αρχείο θα βρείτε τους πρώτους 10 μαθητές που πρόκειται να βραβευθούν: με Βραβείο οι 3 πρώτοι, με έπαινο οι υπόλοιποι 7. Η βαθμολογία των υπολοίπων μαθητών και η σειρά κατάταξής τους θα αποσταλεί με email στα σχολεία.

Στον Διαγωνισμό  διαγωνίστηκαν συνολικά 98 μαθητές.

Σχετικά με την τελετή βράβευσης θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση.

Ευχαριστούμε και συγχαίρουμε και πάλι όλους τους μαθητές που συμμετείχαν, καθώς και τους καθηγητές τους.

Η Οργανωτική Επιτροπή

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
Νταφούλη Θωμαΐς ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ Γ 88 1
Βιολιτζής  Στέφανος 8ο ΓΕΛ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ Γ 86 2
Μαστρακούλη Ευαγγελία 1ο ΓΕΛ ΣΥΚΕΩΝ Β 81 3
Γιδιώτης Ιωσήφ 1ο ΓΕΛ ΕΠΑΝΟΜΗΣ Γ 77 4
Αναγνώστου Μαρία ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ Γ 74 5
Λεοντή Σοφία 1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ Γ 72 6
Σιναέρη Χριστίνα 1ο ΓΕΛ ΣΥΚΕΩΝ Γ 68 7
Δημητριάδης Γεώργιος 3ο ΓΕΛ ΠΟΛΙΧΝΗΣ Γ 67,5 8
Αθανασόπουλος  Κωνσταντίνος ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Β 66 9
Κουθουρίδου Αλίκη 1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ Γ 65 10

1ος Μαθητικός Διαγωνισμός Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας
Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017

Σήμερα Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017 διεξήχθη ο 1ος Μαθητικός Διαγωνισμός Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας που διοργάνωσε το 1ο Πειραματικό ΓΕΛ Θεσ/νίκης "Μ. Ανδρόνικος". Στον Διαγωνισμό, που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του σχολείου, συμμετείχαν 100 περίπου μαθητές της Β και Γ Λυκείου από 30 σχολεία του νομού Θεσσαλονίκης. Η συμμετοχή τόσων μαθητών σε έναν διαγωνισμό για την Αρχαία Ελληνική Γλώσσα αποδεικνύει ότι αυτή, σε πείσμα των καιρών, μπορεί ακόμη να γοητεύει...

Η ολοκλήρωση της βαθμολόγησης των γραπτών και η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων υπολογίζεται να έχει ολοκληρωθεί μέχρι την έναρξη των διακοπών του Πάσχα.

Μπορείτε να δείτε εδώ τα θέματα του Διαγωνισμού και τις ενδεικτικές απαντήσεις.