Διαγωνισμός Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας

Αποτελέσματα 2ου Μαθητικού Διαγωνισμού Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας για τη Γ Λυκείου

Ανακοινώνονται τα ονόματα των πέντε πρώτων διακριθέντων μαθητών της Γ Λυκείου που συμμετείχαν στον 2ο Μαθητικό Διαγωνισμό Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας του σχολείου μας.

Μαστρακούλη       Ευαγγελία           1ο ΓΕΛ ΣΥΚΕΩΝ                                   78,75

Μελισσάρη            Πηνελόπη           ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ                  72,75

Πετράκη                Ευσταθία             ΓΕΛ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ                  72,65

Κύζιλη                   Στέλλα                 1ο ΓΕΛ ΣΥΚΕΩΝ                                    58,05

Δολαψόγλου         Λήδα – Άννα       1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ      51,45

Για τις άλλες τάξεις θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση εν καιρώ.

Ευχαριστούμε και συγχαίρουμε θερμά όλους τους μαθητές που διαγωνίστηκαν.

2ος Μαθητικός Διαγωνισμός Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας

Σήμερα, Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018, διεξήχθη στους χώρους του σχολείου μας ο 2ος Μαθητικός Διαγωνισμός Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας, στον οποίο έλαβαν μέρος 150 μαθητές και των τριών τάξεων Λυκείων της περιφέρειάς μας. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς τους για το ενδιαφέρον τους για τον Διαγωνισμό, που αποτελεί μια μικρή προσπάθεια στήριξης της θέσης του μαθήματος των Αρχαίων Ελληνικών στη Β/θμια Εκπαίδευση.

Iδιαιτέρως ευχαριστούμε τους φοιτητές (οι περισσότεροι από τους οποίους είναι απόφοιτοι του σχολείου μας) που ανέλαβαν χρέη επιτηρητού στις αίθουσες των διαγωνιζομένων, καθώς και τους μαθητές της Α Λυκείου του σχολείου μας που στήριξαν οργανωτικά τον διαγωνισμό με ιδιαίτερο ζήλο και μεράκι.

Θα προσπαθήσουμε να ανακοινώσουμε τα αποτελέσματα πριν τις διακοπές του Πάσχα ή το αργότερο αμέσως μετά. Για την τελετή βράβευσης θα ακολουθήσει ανακοίνωση αμέσως μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα θέματα  του διαγωνισμού και για τις τρεις τάξεις όπως και φωτογραφίες.

1ο Μαθητικός Διαγωνισμός Αρχαίων Ελληνικών
Αποτελέσματα

Η Οργανωτική Επιτροπή του 1ου Μαθητικού Διαγωνισμού Αρχαίων Ελληνικών είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τα αποτελέσματα του Διαγωνισμού. Στο συνημμένο αρχείο θα βρείτε τους πρώτους 10 μαθητές που πρόκειται να βραβευθούν: με Βραβείο οι 3 πρώτοι, με έπαινο οι υπόλοιποι 7. Η βαθμολογία των υπολοίπων μαθητών και η σειρά κατάταξής τους θα αποσταλεί με email στα σχολεία.

Στον Διαγωνισμό  διαγωνίστηκαν συνολικά 98 μαθητές.

Σχετικά με την τελετή βράβευσης θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση.

Ευχαριστούμε και συγχαίρουμε και πάλι όλους τους μαθητές που συμμετείχαν, καθώς και τους καθηγητές τους.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ