Συμμετέχει το Σχολείο μας

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
ΣΤΟΝ ΤΟΠΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ EUSO 2018

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το σχολείο εκπροσωπήθηκε στον Τοπικό Διαγωνισμό Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών EUSO 2018. Την ομάδα αποτελούσαν οι μαθήτριες της Β’ τάξης: Ντελή Δέσποινα, Ντελή Μαρία και Τσερκέζογλου Δανάη, με την εποπτεία των καθηγητών τους: Κλαίρης Αχιλλέως και Σταύρου Παπαδόπουλου, Φυσικών, Γεώργιου Μεμετζίδη, Χημικού και Κυριακής Γρηγοριάδου, Βιολόγου.

Βράβευση της μαθήτριας Ελένης Ισπόγλου
στον διαγωνισμό
Ποντιακός Ελληνισμός: μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον

Την Παρασκευή, 10 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 12.00μ.μ., πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας η τελετή βράβευσης των σχολείων που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα / Διαγωνισμό: Ποντιακός Ελληνισμός: μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον. Το σχολείο μας συμμετείχε στον Διαγωνισμό με έργο της μαθήτριας της Γ΄ Λυκείου Ελένης Ισπόγλου, η οποία και κέρδισε το 1ο βραβείο στην κατηγορία Αφίσα (υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Δ. Ποιμενίδου). Συγχαίρουμε την ταλαντούχα μαθήτρια του σχολείου μας για την επιτυχία της αυτή και της ευχόμαστε πάντα ανάλογες και μεγαλύτερες επιτυχίες, ιδιαίτερα αυτή την τόσο σημαντική για την ίδια χρονιά.

Μαθήτρια: Ελένη Ισπόγλου Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Δ. Ποιμενίδου

Μεγάλες Επιτυχίες των Μαθητών μας στους Πανελλήνιους
Διαγωνισμούς Φυσικών Επιστημών

Μαθητές μας με ενδιαφέρον στις Φυσικές Επιστήμες συμμετείχαν και φέτος όπως και κάθε χρονιά στους Πανελλήνιους Διαγωνισμούς Φυσικής, Χημείας και Βιολογίας αλλά και στο Διαγωνισμό Δημιουργικών Πειραμάτων για τα Λύκεια.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουμε καταρχήν όλους τους μαθητές μας για τη συμμετοχή τους στους διαγωνισμούς αυτούς.

Ιδιαίτερα συγχαρητήρια απευθύνουμε στους μαθητές μας που διακρίθηκαν και οι οποίοι φαίνονται στους πίνακες που ακολουθούν.

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής 2017 «Αριστοτέλης» (σε 93 Εξεταστικά Κέντρα, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας- επιλογή ολυμπιακής ομάδας)

Α Λυκείου

1.  Πιτσιάβας Αχιλλέας- 1ο Βραβείο Αριστείας

2.  Ντελή Δέσποινα- 2ο Βραβείο Αριστείας