ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ “ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ"
ΤΑ ΒΡΑΒΕΙΑ
Σχολ. Έτος 2017-2018

Όπως και τις προηγούμενες χρονιές, έτσι και κατά το σχολικό έτος 2017-2018, πολλοί μαθητές του σχολείου μας πήραν μέρος στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης» 2018, κατακτώντας υψηλές διακρίσεις. Με την ευκαιρία της παράδοσης των βραβείων του Διαγωνισμού, υπενθυμίζουμε τα ακόλουθα:

Σε 2100 συμμετέχοντες για την Α’ τάξη: οι μαθητές Χονδρός Παναγιώτης και Μαντζινός Δημήτριος πήραν 2ο Βραβείο Αριστείας, ο Οικονόμου Δημήτριος και η Καραγκούνη Βασιλική πήραν 3ο Βραβείο Αριστείας, η Σεσέρι Κωνσταντίνα και ο Φιδάνης Απόστολος πήραν Εύφημο Μνεία.

Σε 749 συμμετέχοντες για την Β’ τάξη: η Ντελή Δέσποινα και ο Πιτσιάβας Αχιλλέας πήραν 1ο Βραβείο Αριστείας, η Ντελή Μαρία πήρε 2ο Βραβείο Αριστείας και ο Χατζηδημητρίου Αθανάσιος πήρε 3ο Βραβείο Αριστείας.

Οι καθηγητές Φυσικής κ. Αχιλλέως Κλαίρη, κ. Παπαδόπουλος Σταύρος και ο κ. Κεραμιδάς Κωνσταντίνος, Διευθυντής του σχολείου, ασχολήθηκαν ιδιαίτερα με την προετοιμασία των μαθητών και τους υποστήριξαν στην προσπάθειά τους να γνωρίσουν βαθύτερα την επιστήμη, αλλά και να το διασκεδάσουν. Οι παραπάνω καθηγητές, αλλά και όλος ο Σύλλογος Διδασκόντων, συγχαίρουν τους συμμετέχοντες μαθητές και τους εύχονται καλή δύναμη και πάντα επιτυχίες!