Εισαγωγή μαθητών στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία

Εισαγωγή μαθητών στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία , Σχετικά αρχεία

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ Γ’ ΤΑΞΗ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-2019

Το ΕΠΕΣ του 1ου Πειραματικού Λυκείου Θεσσαλονίκης «Μανόλης Ανδρόνικος» έχοντας υπόψη την Υπουργική Απόφαση 30813/Δ6/23-2-2018, ΦΕΚ 810/τ. Β’/7-3-2018 με θέμα «Εισαγωγή μαθητών/τριών και σχετικές ρυθμίσεις στα Πειραματικά και στα Πρότυπα Σχολεία για το σχολικό έτος 2018-2019», προκηρύσσει για πλήρωση δύο θέσεις για μαθητές ή μαθήτριες της Γ’ τάξης.

Οι ενδιαφερόμενοι γονείς/κηδεμόνες παρακαλούνται να υποβάλλουν σχετική αίτηση στο σχολείο από την Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου έως την Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου 2018 και ώρα 11:00 πμ. Η ενδεχόμενη κλήρωση για τις δύο θέσεις (εάν υπάρξουν πάνω από δύο υποψήφιοι) θα διεξαχθεί την Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου και ώρα 11:30 πμ, ενώπιον των ενδιαφερομένων.

Είναι απαραίτητη η προσκόμιση του Δελτίου Ταυτότητας του γονέα ή κηδεμόνα όπως και του υποψήφιου μαθητή (ή μαθήτριας).

Αποτελέσματα κλήρωσης
για την εισαγωγή μαθητών/τριών στην Α’ τάξη 2018-19

Σήμερα Παρασκευή 22 Ιουνίου 2018 και ώρα 11:00 πμ, στο σχολείο διεξήχθη η κλήρωση για την εισαγωγή μαθητών της Α Τάξης από τριμελή επιτροπή γονέων  που ορίστηκε από τους ίδιους. Η διαδικασία έγινε ενώπιον των ενδιαφερομένων γονέων, Ακολουθεί  το πρακτικό της κλήρωσης. Επελέγησαν οι τρεις πρώτοι απο τα αγόρια, οι τρείς πρώτες απο τα κορίτσια και ένας απο την ειδική κατηγορία.

Κλήρωση για την εισαγωγή μαθητών/τριών στην Α’ τάξη 2018-19

Το ΕΠΕΣ του σχολείου απευθύνεται στους γονείς και κηδεμόνες μαθητών/τριών που δεν αποφοιτούν από το συνδεδεμένο 2ο Πειραματικό Γυμνάσιο Θεσ/νίκης και έχουν ήδη υποβάλει σχετική αίτηση στην ηλεκτρονική πλατφόρμα της Δ.Ε.Π.Π.Σ. και τους προσκαλεί σε κλήρωση (γενική και ειδική) την Παρασκευή 22 Ιουνίου 2018 και ώρα 11:00 πμ, στο σχολείο. Η κλήρωση θα διεξαχθεί ενώπιον των ενδιαφερομένων γονέων, από τριμελή επιτροπή γονέων, που ορίζεται από τους ίδιους.