Μαθητές

ΓΙΟΡΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ 2019
26-06-2019

Μέσα σε θερμό κλίμα πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη, 26/06/2019, η γιορτή αποφοίτησης του σχολείου μας. Οι απόφοιτοί μας , αγόρια και κορίτσια, λαμπεροί και χαρούμενοι, στην «πιο καλή τους ώρα», γιόρτασαν μαζί με γονείς, φίλους και καθηγητές τους, τη σημαντική αυτή στιγμή της ζωής τους. Το πρόγραμμα περιλάμβανε μια εξαιρετική συναυλία από το Μουσικό Εργαστήρι με επικεφαλής τον κ. Θεοδόση Συκά με μόνιμο πολύτιμο συμπαραστάτη τον κ. Γιάννη Παπά, ομιλία από τον απόφοιτο Θανάση Χατζηδημητρίου,  προβολή αναμνηστικού βίντεο, απονομή βραβείων και αναμνηστικών σε μαθητές (από τον Σύλλογο γονέων), χορευτικό πρόγραμμα και μουσική. Η γιορτή έκλεισε με τα ιπτάμενα φαναράκια, που υψώθηκαν στον ουρανό μαζί με τις ευχές όλων μας για  καλή επιτυχία, υγεία, αγάπη και τύχη των παιδιών αυτών στη ζωή.
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΛΟΓΟΥ
ΤΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Την Τρίτη 21 Μαΐου 2019, τριμελής ομάδα του Ομίλου Ρητορικής του σχολείου μας, συμμετείχε στους Αγώνες Δημιουργικού Προφορικού Λόγου Γυμνασίων και Λυκείων Δ.Δ.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης 2019, που διοργανώθηκαν από το Περιφερειακό Δίκτυο Ρητορικής Ανατολικής Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με το Αρσάκειο Θεσσαλονίκης και πραγματοποιήθηκαν στα Αρσάκεια σχολεία. Η Ομάδα μας πέτυχε την πρόκρισή της στον τελικό γύρο των αγώνων, αφού σημείωσε δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και τελικά, ύστερα από αγώνα με το Αρσάκειο Θεσσαλονίκης κατέκτησε τη δεύτερη θέση.

Εξεταστέα ύλη γραπτώς εξεταζομένων μαθημάτων
Μαΐου - Ιουνίου

Σχολ. Έτους 2018-2019

Η εξεταστέα ύλη  στα μαθήματα:

Α Λυκείου

Β Λυκείου

Γ Λυκείου

Η Θεατρική παράσταση Σχολ. Έτους 2018-2019

Ο θεατρικός  όμιλος του
1ου ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΓΕΛ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ

ΤΗΝ ΑΡΚΟΥΔΑ
&