Όμιλοι Σχολ. Έτους 2020-2021

ΟΜΙΛΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΝΤΑΙ ΝΑ  ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ

1ο Πρότυπο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης - Μανόλης Ανδρόνικος
Σχολ. Έτος 2020-2021

Οι όμιλοι ενδιαφερόντων δίνουν την δυνατότητα στους μαθητές να ασχοληθούν με αντικείμενα που τους ενδιαφέρουν, να επισκεφθούν χώρους έξω από το σχολείο και στους καθηγητές να τους γνωρίσουν καλύτερα. Πολλοί από τους αναφερόμενους ομίλους λειτουργούν στο σχολείο με ιδιαίτερη επιτυχία από το σχολικό έτος 2012-13 έως σήμερα.

Δεν υπάρχουν άρθρα σε αυτήν την Κατηγορία. Ωστόσο, εάν εμφανίζονται υποκατηγορίες σε αυτήν τη σελίδα, μπορεί να περιέχουν άρθρα.

Υποκατηγορίες

Περιγραφή ομίλου
Συντονιστές καθηγητές: Δρ. Αχιλλέως Κλαίρη-Δρ. Παπαδόπουλος Σταύρος (Φυσικοί)

Όμιλος Πειρ. Και. Ομαδόν 2020-2021

Περιγραφή

Χρονική διάρκεια Ομίλου: 2 ώρες

Ο όμιλος Πειραμάτων και Καινοτομίας ΠΕΙΡ.ΚΑΙ.ΟΜΑΔΟΝ έχει μακρά παρουσία στο σχολείο μας. Το πεδίο θεματολογίας του είναι επιστημονικά ευρύ αλλά και πολύ διασκεδαστικό. Ασχολούμαστε με δημιουργικά πειράματα με απλά υλικά, δωμάτια απόδρασης, φυσικά μαγικά, διαγωνισμούς EUSO, Πανελλήνιους Διαγωνισμούς Φυσικής, Διαγωνισμούς Δημιουργικών Πειραμάτων, το Πρόγραμμα "Η φόρμουλα 1 στα σχολεία" και πολλά άλλα. Υπεύθυνοι του Ομίλου είναι η κα Κλαίρη Αχιλλέως και ο κ Σταύρος Παπαδόπουλος, Δρ. Φυσικοί. Στο επισυναπτόμενο αρχείο μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από πολλές δραστηριότητες του Ομίλου. Καλή σας διασκέδαση!