Κλεάνθους 30, 54453 Θεσσαλονίκη
mail@1lyk-peir-thess.thess.sch.gr

Εισαγωγή μαθητών/μαθητριών στην Α’ Λυκείου των Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων

Σας ενημερώνουμε ότι από 10 Μαρτίου 2023 και μέχρι τις 27 Μαρτίου 2023 γίνονται οι αιτήσεις για την εισαγωγή των μαθητών στην Α τάξη των Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων. Διαβάστε το σχετικό έγγραφο ΕΔΩ.

Ενημερώνουμε τους κηδεμόνες που ενδιαφέρονται ότι το σχολείο μας έχει 4 θέσεις κενές για την Α Λυκείου. Μετά τις εξετάσεις θα δημιουργηθεί, σύμφωνα με τα αποτελέσματα, λίστα προτεραιότητας για τους υποψήφιους/υποψήφιες μαθητές/ μαθήτριες ώστε να χρησιμοποιηθεί αν προκύψουν θέσεις λόγω μη εγγραφής μαθητών/ μαθητριών από το συνδεδεμένο γυμνάσιο.

Από τη Διεύθυνση