Κλεάνθους 30, 54453 Θεσσαλονίκη
mail@1lyk-peir-thess.thess.sch.gr

Συμμετοχή του 1ου Προτύπου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης «Μανόλης Ανδρόνικος»σε δράση για την πρόληψη του καρκίνου

Συμμετοχή του 1ου Προτύπου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης «Μανόλης Ανδρόνικος»
σε δράση για την πρόληψη του καρκίνου

Την Τετάρτη, 12 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 5.00μμ, στον Προαύλιο χώρο του Δημαρχείου Θεσσαλονίκης, πραγματοποιήθηκε δράση, με στόχο την ευαισθητοποίηση των νέων για την πρόληψη του καρκίνου, που διοργανώθηκε από την Ελληνική Συνεργαζόμενη Ογκολογική Ομάδα και τον Δήμο Θεσσαλονίκης. Στη δράση αυτή συμμετείχαν ομάδες Λυκείων της πόλης, παρουσιάζοντας αφίσα, την οποία ετοίμασαν με θέμα την πρόληψη του καρκίνου. Το σχολείο μας συμμετείχε στη δράση παρουσιάζοντας αφίσα, η οποία θα συμπεριληφθεί, μαζί με τις υπόλοιπες, στην καμπάνια για την πρόληψη του καρκίνου, που θα διοργανώσει η Ελληνική Συνεργαζόμενη Ογκολογική Ομάδα.

Αξίζουν συγχαρητήρια  στους μαθητές/τριες της Β΄ Λυκείου του σχολείου μας, Τσακιρίδου Φαμπιάνα-Μαρία, Τσακιρίδου Κάρλα-Χριστίνα, Εμμανουηλίδου Σμαράγδα, Σμυρλάκη Μαρία και Καρφή Λάζαρο, που εργάστηκαν με μεράκι και κέφι για τη δημιουργία της αφίσας αυτής.

Για το ΕΠ.Ε.Σ

Δέσποινα Ποιμενίδου