Συμμετοχή σε τηλεοπτική εκπομπή

Την Παρασκευή 2/4/2024, η μαθήτρια Ανδριάνα Χονδροκώστα (Α2) και ο μαθητής Κωνσταντίνος Καϊμακάμης (Α1), ως εκπρόσωποι της σχολικής εφημερίδας Α.Λ.Μ.Α., φιλοξενήθηκαν στην εκπομπή «Δημότης online» του TV100. Ο στόχος τους ήταν η παρουσίαση του έργου της σχολικής εφημερίδας και η επισήμανση της σημασίας της για την έκφραση των απόψεων της μαθητικής μας κοινότητας. Μέσω της εκπομπής, το ευρύτερο κοινό είχε την ευκαιρία να ενημερωθεί για τις δραστηριότητες και τις πρωτοβουλίες που αναπτύσσονται στο πλαίσιο της σχολικής μας κοινότητας.

Είναι μεγάλη χαρά για μας να βλέπουμε τους/τις μαθητές/τριες μας να αναπτύσσουν δεξιότητες επικοινωνίας και να προάγουν τις αξίες της ενημέρωσης και της κοινωνικής συμμετοχής. Θα θέλαμε να τους συγχαρούμε για την ποιότητα της παρουσίας τους, αλλά και για το θάρρος τους. Επίσης, εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας προς το τηλεοπτικό κανάλι για την ευκαιρία που μας παραχωρήθηκε να προβάλουμε το έργο μας.

Οι υπεύθυνες εκπαιδευτικοί:

Λέμη Λάσκαρη