Όμιλος Ρητορικής – 7οι Αγώνες Επιχειρηματολογίας ΓΕΛ Κεντρικής Μακεδονίας

Το Σάββατο, 18 Μαρτίου 2023,  πραγματοποιήθηκαν στο 1ο ΓΕΛ Ευόσμου οι 7οι Αγώνες Επιχειρηματολογίας ΓΕΛ Κεντρικής Μακεδονίας, στους οποίους συμμετείχαν συνολικά 34 σχολεία. Η ομάδα μας, αποτελούμενη από τους μαθητές/τριες Γιώργο Χάλκο (Β΄ Λυκείου), Χριστίνα Λέτσιου (Α΄ Λυκείου), Σοφία Ταβλαρίδου (Α΄ Λυκείου), Άγγελο Σβουρδάκο (Α΄ Λυκείου) και Εύη Παναγιωτίδου (Α΄ Λυκείου) κατέκτησε την 7η θέση με την 5η συνολικά καλύτερη βαθμολογία. Ακόμη, στην κατάταξη των ομιλητών ο μαθητής μας Γιώργος Χάλκος κατετάγη στην 9η θέση και ο Άγγελος Σβουρδάκος στην 11η, στο σύνολο των 131 ομιλητών.

Συγχαίρουμε τα μέλη της Ομάδας Ρητορικής του σχολείου μας για την επιτυχία τους και τους ευχαριστούμε όλους για τη σκληρή δουλειά, το πνεύμα συνεργασίας και την αφοσίωσή τους.

Η υπεύθυνη του Ομίλου Ρητορικής

Δέσποινα Ποιμενίδου