Συμμετοχή μαθητών/τριας του σχολείου μας στον 37ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Χημείας

Την Κυριακή, 17 Μαρτίου 2024, πραγματοποιήθηκε η πρώτη φάση του 37ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Χημείας. Με μεγάλο ενθουσιασμό, μαθητές της Α’ και Β’ τάξης του Λυκείου μας συμμετείχαν στον διαγωνισμό. Τέσσερις από τους μαθητές της Α’ τάξης, Τάντσης Ιωάννης, Μηλιώτης Αστέριος, Τσαλίκης Ευστράτιος και Γκατζογιάννη Ευαγγελία, προκρίθηκαν στη δεύτερη φάση του διαγωνισμού, η οποία διεξήχθη γραπτά και προφορικά την Κυριακή, 31 Μαρτίου 2024.

Οι μαθητές Γκατζογιάννη Ευαγγελία και Μηλιώτης Αστέριος της Α’ τάξης, κατέλαβαν, αντίστοιχα, την 10η και 14η θέση στην πανελλήνια κατάταξη και θα βραβευθούν από την Ένωση Ελλήνων Χημικών σε μια ειδική τελετή.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, και ιδιαίτερα στους νικητές.

Λάσκαρη Λεμονιά
Χημικός