Επιτυχία για τους Μαθητές/Μαθήτριες μας: 2η Θέση στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Εφημερίδας «Ψυχής Αγώνας Άγονος – Αναζητώντας Αχτίδες Ελπίδας», 2023-2024

Οι μαθητές/μαθήτριες που συμμετέχουν στη σχολική εφημερίδα ΑΛΜΑ σημείωσαν σημαντική επιτυχία στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Εφημερίδας “Ψυχής Αγώνας Άγονος – Αναζητώντας Αχτίδες Ελπίδας” για το έτος 2023-2024.

Ο διαγωνισμός, που διοργανώθηκε με σκοπό να ενθαρρύνει τη δημιουργικότητα και τη συνεισφορά στη δημόσια συζήτηση αναφορικά με θέματα εξαρτήσεων και ψυχικής υγείας, είχε ως θέμα την αναζήτηση ελπίδας σε δύσκολες καταστάσεις και τη δύναμη του αγώνα για την αλλαγή.

Οι μαθητές/μαθήτριες μας αφιέρωσαν χρόνο και προσπάθεια στη δημιουργία της εφημερίδας τους, εξερευνώντας θέματα που αφορούν τις ποικίλες μορφές εξαρτήσεων, την ανθρώπινη αλληλεγγύη και την ελπίδα για ένα καλύτερο μέλλον. Με υπερηφάνεια ανακοινώνουμε ότι η εργασία τους κέρδισε τη 2η θέση στον διαγωνισμό «Ψυχής αγώνας άγονος – Αναζητώντας αχτίδες ελπίδας» αναδεικνύοντας το ταλέντο και την αφοσίωσή τους στην εξερεύνηση και την ανάπτυξη ιδεών.

Θέλουμε να εκφράσουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και ιδιαίτερα στους μαθητές/μαθήτριες μας για το εξαιρετικό αποτέλεσμα, το οποίο είναι διαθέσιμο, ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: https://online.fliphtml5.com/ygpzn/gifz/#p=1

Υπεύθυνες εκπαιδευτικοί:

Ευγενία Τσιουπλή