Στο σχολείο μύρισε κανέλα!- In der Schule duftet es nach Zimt!

Την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023 οι μαθητές του Α2 που διδάσκονται Γερμανικά έκαναν το σχολείο μας να μοσχοβολήσει κανέλα. Στο πλαίσιο του μαθήματος των Γερμανικών έφτιαξαν σε ομάδες και με βάση γερμανική συνταγή χριστουγεννιάτικα μπισκότα κανέλας, τα οποία ψήσαμε στο κυλικείο του σχολείου μας.

Ακολούθησε η δοκιμή! Κριτική επιτροπή της Γ΄ Λυκείου με επικεφαλής την κ. Γκράτσιου Βασιλική, φιλόλογο, ανέλαβε να ορίσει τη νικήτρια ομάδα με βάση τόσο την εμφάνιση όσο και τη γεύση των μπισκότων. Τα μπισκότα απόλαυσαν οι δημιουργοί τους αλλά και μαθητές και μαθήτριες άλλων τμημάτων καθώς και η διεύθυνση και εκπαιδευτικοί του σχολείου.

Τα συγχαρητήρια μας στις μαθήτριες του Α2, Χατζηζαμάνη Ίορι, Τορτοπίδου Αναστασία, Σακαλή Στυλιανή και Χονδροκώστα Ανδριάνα που κέρδισαν σε αυτόν τον χριστουγεννιάτικο διαγωνισμό μαγειρικής!

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Χατζηβασιλειάδου Δέσποινα